Mağaza Anonsları

Posted
mağaza anonsları

Mağaza Anonsları Nedir?

mağaza anonsları aslında bildiğimiz gibi seslendirme hizmetidir ancak aradaki tek fark o kuruluşun kendine ait bir mağaza anons sisteminin olmasıdır. Mağaza anonslarında genellikle işletmeler kampanyalarını indirimlerini duyurularını müşterilerine tanıtırlar.

Profesyonel Anons & Amatör Anons

Türkiye’de bildiğimiz gibi çoğu giyim mağazasında ve özellikle Market sektöründe indirimle alakalı anonslar duymaktayız. İşte bu mağaza anonsları sayesinde işletmeler müşterilerini reyonlarına yönlendirebiliyorlar. Firmalar mağaza anonslarını üretmek için genellikle seslendirme ajansları ile çalışmaktadırlar. Bu ajansların profesyonel bir ekibi olması, işin kalitesi bakımından çok önemlidir. Ancak Bu günlerde firmaların kendine ait bir radyo istasyonu olduğundan mağazalarına ait müzik yayını ve anons sistemi halihazırda bulunmaktadır.

Viva Medya gibi kurumsal radyo, müzik yayını ve anons hizmeti veren firmalarla anlaşarak işletmeler mağazalarında hem müzik yayını yapabiliyor hem de mağaza anonslarıyla kendilerine ait bir radyo istasyonu kurmuş oluyorlar işletmelerde biliyor ki sadece müzik yayını olması mağazanın markasına çok bir fark katmayacaktır. Müzik yayınına ek olarak şarkı aralarında anonsların geçmesi, kaliteli seslendirmeler yayınlanması firmanın adeta ulusal bir radyo düzeyinde mağaza ziyaretçilerine yayın yapması anlamına gelmektedir.

Perakende sektöründe mağaza radyoculuğu ve mağaza anonsları çok önemlidir. Hala kullanılan İlkel yöntemlerden biri, mağazaların personellerine ses sistemine bağlı mikrofon ile müşterilerine duyuru yaptırmalıdır. Siz de takdir edersiniz ki böyle bir mağazada dolaştığınız zaman bu tarz amatör duyurular ile karşılaştığınızda rahatsızlık hissi uyandırabilir.

Bir de şöyle düşünün; Bir mağazaya girdiğinizde orada çalan müziklerin çok başarılı olduğunu ve şarkı aralarında yayınlanan mağaza anonslarının özenle hazırlanmış ve kaliteli seslendirmenler tarafından yapıldığını duyduğunuzda ilgili anonslarla alakalı merak uyandırabilir. O yüzden işini bilen markalar genellikle mağaza anons sistemini profesyonel ellere teslim etmektedir. Mantık olarak her işin uzmanından yardım almak bu sektörde de geçerlidir. Siz de bizim gibi ajanslardan destek almayı deneyebilirsiniz.

mağaza anons sistemi

Viva Medya’da Mağaza Anons Sistemi Nasıl İşliyor?


Bizimle çalışan müşterilerimiz iyi biliyor ki radyo otomasyon programımızı kullanan mağazalar şarkı aralarında veya diledikleri dakika aralıklarında istedikleri anonsları kendi mağazalarında yayınlaya biliyorlar.

Genellikle bizimle çalışan iş ortaklarımız bize mail yoluyla ya da telefon yoluyla yapmak istedikleri kampanyaları duyuruları tarafımıza aktarırlar. Biz de onların dileklerini yerine getirerek projelerini elden geçirip mikrofon başına geçiyoruz. Yaptığımız seslendirmeleri firmanın mağaza radyosuna ekliyoruz. Genellikle tarafımızdan talep edilen mağaza anonsları bir saat içinde yayına eklenmektedir.

Örneğin müşterinin kampanya tarihleri sadece 15 gün için geçerli ise otomasyon yazılımımız bu anonsları sadece belli tarihler arasında yayınlayacaktır. 2020 yılı ve 2021 yıllarında yapmış olduğumuz sıkça anonslardan birisi de covid-19 uyarı anonsları olmuştur.

Bildiğiniz gibi perakende sektöründe Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı uyarınca dönem dönem bazı kısıtlamalar gelmiştir. Mesela çalışma saatleri, sınırlı sayıda müşteri alma, maske ve eldiven kullanma, sosyal mesafeyi koruma gibi kuralları mağazaların müşterilerine duyurması gerekiyordu.

Biz de 2 yıl boyunca müşterilerimize sık sık bu tarz uyarı niteliğinde mağaza anonsları gerçekleştirdik. Kimi zaman yeni kurallar çerçevesinde eski anonsları kaldırıp yerine yenileri ekledik.

Bu şu anlama gelmemektedir;

Uyarı anonslarının yayınlanması işletmelerin mağazalarında reklam anonslarının yayınlanmaması anlamına gelmiyor. Bizimle çalışan firmalar da iyi biliyor ki her anonsun kendine ait bir akış planlaması vardır. Örneğin reklam ve kampanya anonsları her şarkıda bir aralıklarda yayınlanıyorsa, uyarı anonsları da ortalama 10 dakikada bir yayınlanmaktadır. Bunun dışında kurumsal künye anonsları ve özel gün anonsları da farklı dakikalar aralığında yayınlanmaktadır. Farklı anonsların kendine ait bir akış planlaması olduğundan daha önce de belirttiğimiz gibi mağazalar renkli bir radyo yani ulusal radyo tadında bir istasyon sahibi olmuş oluyor.

Siz de firmanızda böyle bir hizmet arıyorsanız bizden teklif isteyebilirsiniz…


İlgili Linkler:

https://vivamedya.com/

https://vivamedya.com/teklif.html

https://vivamedya.com/seslendirme.html

mağaza anons programı

Makaleyi PDF olarak indir:magaza-anonslari-viva-medya

Mağaza Anonsları” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.