Mağaza müziği müşteri fikrini etkiler mi?

Posted
magaza-muzik-etkileri

Mağazada Müzik müşteri davranışını değiştirir mi?

Mağazada çalan müzik sayesinde kimlerin alışveriş yapacağını, alışverişte nasıl hissedeceklerini, ne kadar hızlı alışveriş yapacaklarını ve alışverişe ne kadar zaman ayıracaklarını belirleyebilir. Belirli grupları dışlayan müziği seçerseniz, bu müşterilere işinizin onlar için olmadığını söylüyorsunuz. Bu yaklaşım, çok özel bir müşteri kitlesine sahip bazı mağazalar için işe yarasa da bundan kaçınılmalıdır. Genel olarak, yetişkinlere uygun müzik genç alıcıları yorarken, gençlere uygun müzik yaşlı alıcıları endişelendiriyor.

Bununla birlikte, iş beklentilerini karşılayan belirli müzik türleri işe yarayabilir. Örneğin, gelinlik satıyorsanız klasik müzik yardımcı olabilir, ancak kaykay satıyorsanız bu iyi bir seçim değildir. Müzik türleri, alıcının hızını ve harcamalarını değiştirebilir. Genel olarak, iş dünyasında farklı müzik türlerinden farklı etkiler bekleyebilirsiniz.

Müzik ne kadar hızlı olursa alıcılar o kadar hızlı olur. Bu müşteriler daha hızlı hareket edecek, daha az harcayacak ve sabırsız olacak. Bazen olur; Bu, örneğin herkesin hareket halinde olması ve hızlı kararlar alması gereken mağazalarda işe yarayabilir. Bu müşteriler bilinçli satın alma kararları vermekten ve ani satın alımlar yapmaktan korkuyor. Ayrıca uzun bir çizgi ile karşılaştıklarında alışveriş sepetinden çıkıp satın alma işlemini iptal edebilirler.

Daha yavaş müzik, alışveriş yapanları yavaşlatır ve özellikle büyük mağazalar ve süpermarketler için uygundur. Bu tembel alıcılar daha rahat ve daha fazla para harcıyor. Yavaş müzik, rafı destekler ve dürtüsel alımı artırır. Süpermarketlerde, yavaş alışveriş yapanlar kan şekeri düştüğünde daha fazla atıştırmalık satın alma eğilimindedir.

Bir restoranda yapılan deneyde, yavaş müziğe sahip müşterilerin restoranda hızlı müzikten çok daha uzun süre kaldığı ancak yemeğe fazla para harcamadıkları gözlemlenmiştir. Masalar daha yavaş koşullarda daha yavaş boşaldığından, oturmayı bekleyen müşteriler barda çok para harcıyordu. Ancak, yavaş müzik seçerken hüzünlü şarkılardan kaçının.

Müşterilerinizi daha yavaş hareket ettirerek bilinçli ve duygusal tarafına hitap eder. Bu nedenle mağazalarınız aşırı kalabalık olabilir ve arabalarını bırakıp alışveriş yapma eğiliminde olabilir. Klasik müzik kaliteli ve kaliteli ürünler içerdiği için yüksek fiyatlı ürünler satan mağazalar klasik müzikten yararlanabilir.

Alıcılar artık ürün satın almayacak, ancak satın aldıkları ürünler için daha fazla ödeme yapma eğiliminde olacaklar. Nöropazarlama uzmanları ve müzikologların çalışmaları sayesinde müzikli bir ortam yaratmak, bir mağazadaki atmosferi optimize etmede önemli bir faktör olabilir. İşletmeniz için en iyi koşulları belirleyerek satışlarınızı, müşterilerinizin ve çalışanlarınızın memnuniyetini artırabilirsiniz.

magaza-radyo-sistemi-vivamedya

Mağaza Ses Tasarımı

Hangi işte olursak olalım, alışveriş yaparken hepimiz ses kullanırız. Dokularının sesini duyduğumuzda, kıyafetlere dokunduğumuzda veya reklam amaçlı kullanılan ekranlarda reklamlar gördüğümüzde, ses bilinçli olarak satın alma kararlarımız hakkında bizi bilgilendirir.

Entelektüel tepkiye ek olarak, ses duygusal bir tepki yaratır. İçeriğe ek olarak, sesin perdesine ve frekansına dikkat ediyor, akustik uyaranlara bilinçli veya bilinçsiz olarak tepki veriyoruz. Hız gibi diğer faktörler de hareketlerimizi etkileyebilir, örn. Giyim Mağazaları daha hızlı harekete geçiren hızlı müzik tercih ederler. Bir mağazanın ses düzeninden ne bekleyeceğinizi düşünmenin yanı sıra, önlemek istediğiniz efektleri de belirlemelisiniz.

Müzik kullanımı dikkat gerektirir. Hızlı müzik; Bu, sirkülasyonu artırırken, müziğin tarzı, perdesi ve yerleşimi, satın almayı farklı şekillerde etkileyebilir. Mağazaların koridorlarında hızlı müzik, hareket sayısını artırıyor. Ancak, doğru bir satın alma kararı vermek, hızlı olursanız kararı ertelemek anlamına gelebilir.

Tekrarlanan ödeme sesleri, çalışan duyuruları veya kötü seçilmiş müzikler alıcıyı yorabilir. Bu nedenle, satın alırken daha yavaş veya daha sessiz müzik kullanmayı düşünün. Bu, hızlı bir şekilde müzik satın almayı zorlaştırır. Bu uyarılma düzeyini artırır. Mağazalarda değil, AVM koridorlarında faydalıdır.

Ses, çalışanlarınız üzerinde de büyük bir etkiye sahip olabilir. Sürekli sesler ve otomatik çıkış istemleri, çalışanları yorabilir ve işletmenizi çalışmak için kullanılamaz bir yere dönüştürebilir. İşletmenizin uzun bir atmosfer yaratmadığından emin olun. Gürültü seviyesini düşürmek bile çalışanlarınızın çalışma koşulları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Farklı gürültü seviyelerini deneyin ve müşterileri ve çalışanları nasıl etkilediklerini test edin.

BURAYA TIKLAYARAK MAĞAZA RADYO SİSTEMİ İÇİN TEKLİF İSTEYEBİLİRSİNİZ

Müzik müşterinin fikrini nasıl değiştiriyor?

Neredeyse her tüketici için müzik, endüstriler için alışveriş deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır; Hedef kitleye ve hedefe ulaşmak için markayı doğru temsil edin, kimlik oluşturun, iletişim stratejileri oluşturun, satış vb. Doğru müziği seçmek birçok nedenden dolayı çok önemlidir.

Müzik, alışveriş merkezlerinden hipermarketlere ve küçük mağazalara kadar hemen hemen her perakende mağazasında mevcuttur. Bir mağazada alıcılar tüm duyularından etkilenirler. Etiketlerin boyutu ve rengi bile işi ve ürünleri etkileyebilir. Peki ya maruz kaldıkları sesler? Sesin müşteri davranışları üzerinde düşündüğünüzden daha büyük bir etkisi vardır. Yaptığımız her şeyde rol oynar ve aldığımız her kararı etkiler. Öyleyse, ses satın almayı etkiler ve perakendeciler satın alma davranışını etkilemek için sesi kontrol ediyor diyebiliriz.

magaza-muzikleri-vivamedya