Mağaza müzikleri

Posted

Mağaza Müzikleri

Mağaza müzikleri hakkında

Müzik, herkes için ortak bir dil aracıdır. Müzik, sözleri ve etnik kültür farklılıklarına rağmen, aynı zihinde insanları bir araya getirir.
Pazarlama iletişimi aracı olarak şirketler uzun süredir müziğin insanlar üzerindeki güçlü etkisini kullanıyor.
Müzik, şehvetli pazarlamanın en önemli araçlarından biridir.

Birçok şirket, özellikle de perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketler,
tüketicileri bilinçli olarak doğrudan etkilemek için müzik kullanmaktadır. Mağaza müzikleri ve mağaza içi müzikal seslendirmeler, müşteri beklentilerini ve taleplerini karşılamak için gerekli olan bir sistemdir.

Buna ek olarak, şirketlerin ürün ve fiyat açısından fark yaratmak için mükemmel bir fırsatları olmadığından, mağazanın benzersiz atmosferi dışındaki mağaza radyo sistemine geçmeleri gerekiyor. Bu şekilde, müzik ve kampanya reklamlarıyla müşteri beklentilerini karşılayabiliyorlar.
Bazı radyo kanalları, mağaza içinde müzik yayını yapmak isteyen işletmelere sözleşme ile yayın hakkı sağlayabiliyor. Tabi bu durum büyük işletmeler için geçerli. Siz butik, kafe ya da restoranlarınız için, bilgisayar üzerinden radyo yayını da yapabilirsiniz. Mağaza için müzik yayını; kurumsal olarak yapıldığında,
size özel bir radyo yayını fırsatı sunar. Gün boyunca çalacak şarkılar müşteri kitlenize uygun olarak belirlenir bu sayede müşterilerinize anlık reklam da yapabilirsiniz.

Mağazanız açık olduğu sürece müzik yayınınızdaki özel jingle ve şarkılar ile işletmenizin tanıtımını da gerçekleştirebilirsiniz. Radyo yayınınızda yüksek ses kalitesi de oldukça önemli bir detaydır. Müşterilerin dikkatini çekmek adına iyi bir ses kalitesi önem arz eder. Eğer mağazanızda kaliteli bir ses sitemi yoksa, ne tip müzik yayını yaparsanız yapın, müşterilerinizin ilgisini çekmeyecek, hatta rahatsız olmalarına bile neden olacaktır.

Kaliteli ve güçlü bir müzik sistemi ile yapacağınız radyo yayını ile müşterilerinizin mağaza içinde daha çok vakit geçirmelerini ve daha çok ürün satın almalarını sağlayabilir bu sayede kazancınızı da önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Giyim mağazaları, süper marketler, kafe ve restoranlar, kuaförler, kitapçılar, elektronik mağazaları, alışveriş merkezleri ve daha birçok işletme tarafından tercih edilen radyo yayını, gün boyunca müzik ile müşterilerinin dikkatini çekmek için kullanılan önemli bir araçtır.
Günümüzde müzik yayını olmayan bir işletme bulmak neredeyse imkansız. Bir kafede kahve içerken, televizyondan ya da ses sisteminden yapılan müzik yayını ile, kahve keyfinizi müzik ile birleştirebiliyorsunuz. Bu sayede bulunduğunuz yerden sıkılıp kalkmak yerine, orada daha çok vakit geçiriyor hatta biraz sonra yeni bir sipariş veriyorsunuz.