Mağaza Radyo & Reklam Yayını

Posted
magaza-radyo-sistemi

Mağaza radyo & reklam yayını nedir?

Esasen, mağaza içi radyo, mağaza içindeki markalı müzikle birlikte anonslar da yayınlar. Kişiselleştirilmiş müzik aracılığıyla alışveriş yapanları eğlendirmek ve onlarla etkileşim kurmak ve onları teklifler, indirimler, promosyonlar ve devam eden mağaza içi kampanyalar hakkında bilgilendirmenin harika bir yoludur. Alışveriş yapanların %69’unun bir perakende mağazasında 30 dakika veya daha fazla zaman geçirdiğini biliyor muydunuz? Araştırmaya göre, mağaza içi reklamları duyduğunu hatırlayan müşterilerin %70’i indirimlerin ve reklamların alışveriş yapmalarına yardımcı olduğuna inanıyor. Mağaza içi radyo yayınının, müşterileriniz için alışveriş deneyimini iyileştirmenin ve işinizi geliştirmenin nasıl harika bir yol olabileceğini daha yakından inceleyelim.

magaza-reklamlari

Neden mağaza radyo yayınına ihtiyacınız var?

Alışveriş merkezi kültürünün yükselişi, perakende sektörünü daha organize olmaya ve yeni müşteriler çekmek için daha etkili pazarlama teknikleri geliştirmeye yönlendirdi. Bugün perakendeciler daha fazla tüketiciye ulaşmak için ellerindeki her imkanı kullanıyor. Çok paraya mal olsa bile, kendilerine bir isim vermek için mevcut her medya alanını kullanmaktadırlar. Bu mağaza dışı reklamlar, yeni müşteriler çekmenize ve onlarla ilişkiler kurmanıza yardımcı olurken, araştırmalar mağaza içi reklamların aslında size paranızın karşılığını fazlasıyla verdiğini gösteriyor. Mağaza içi radyo ile mağaza reklamcılığın en iyi yanı, müşterilerinize mağazadayken indirim ve promosyon gibi reklamlar yayınlama olanağı vermesidir.

Mağaza radyosu fırsatları yerinde duyurur

Mevcut İndirimleri reklamını yapmak için posterler asmış ve radyo reklamları yayınlamış olabilirsiniz, ancak yine de hedef pazarınız bu reklamları kaçırmış olabilir. Ancak satın alma anında bir mağazada bir reklam anonsu çaldığınızda, hemen dikkatlerini çekebilirsiniz.
Satışlarınızın artmasına yardımcı olur
Herhangi reklam çalışmaları satışları artırdığı kanıtlanmıştır. Ancak mağaza içi reklamcılık bunu tamamen farklı bir düzeye taşıyor. Bunun nedeni, mağaza içi reklamın potansiyel müşterilerinize, yani mağazanızdaki kişilere ulaşmanıza olanak sağlamasıdır. İster inanın ister inanmayın, mağaza içi reklamların satışları ortalama %16 oranında artırdığı kanıtlanmıştır.

Mağaza radyosu ile ürün reklamları

Mağaza radyo sistemi, anında iletişimin, alışveriş yapanın satın alma kararını etkilemenin harika bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. Öğle yemeği almak için alışveriş merkezine gittiğinizi düşünün, ancak bir anlık reklam size en sevdiğiniz ayakkabı mağazasının artık %50 indirimli olduğunu bildiriyor. İşte! Çok çaba harcamadan veya pazarlamaya çok para harcamadan satış yaptınız. Mağaza radyo anonslarının ne kadar harika sonuçlar olabileceğini görebilirsiniz.

magaza-radyosu

 

Mağaza radyosu ile müşterileri memnun edin

Mağaza içi reklamcılık, müşterilere mağazanızın indirimleri ve promosyonları hakkında bilgi vermenin yanı sıra ilgilerini çekmeyi de amaçlar. Bu nedenle mağaza içi radyo yayını firmalar için vazgeçilmezdir. Anonslar arasında arka planda çalan rahatlatıcı müzik, alışveriş yapanların stressiz bir alışveriş deneyimi yaşamasına yardımcı olur. Sonuç olarak, alışveriş yapan kişi mağazada daha fazla zaman geçirir ve mağazanızda gezinirken plansız satın alımları teşvik eder.

Marka imajını iyileştirir

Örneğin işte zor bir gün geçirdiniz ve alışveriş yapmak için alışveriş merkezine gidiyorsunuz, ancak dinlenmek yerine mağazanın içindeki kaostan çok fazla stresle karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu, müşterilerinizi geri gelip mağazanızdan ürün satın almaya teşvik edecek mi? Değil. Ancak mağaza radyonuzda sakinleştirici ve kişiselleştirilmiş müzik yayınlamak, marka imajınızı zenginleştirmenize yardımcı olabilir.

Mağaza radyo sistemi ile harika alışveriş deneyimi

Perakende sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bir işletmecinin yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden etkilenmemesi bizce mümkün değil. Eğer siz de mağaza sahibiyseniz ve mağaza radyo sistemi kurmayı planlıyorsanız bizden fikir ve bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: www.vivamedya.com