Telifsiz Müzik Arşivi

Posted

Viva Medya Telifsiz Müzik Arşivi

Viva Medya’dan yasal radyo yayını alan müşterilerimiz telif hakkı ödemek durumunda kalmadan işletmelerinde müzik yayınının tadını çıkarıyor. Her ay yüzlerce güncellenen şarkılarımızla müzik kütüphanemizi genişletiyoruz. Genellikle bizi tercih eden şirketler; mağazalar, AVMler, marketler, oteller ve kafeler olmaktadır. Biz de bu gibi kurumsal firmalara 2014 yılından bu yana işletmelerinde yasal müzik yayını ve seslendirme hizmeti sunmaktayız.

Aşağıdaki videolarımızdan telifsiz müzik demolarını dinleyebilirsiniz.

Peki müzikte telif hakkı nedir?

Telif hakkı; “Ayrıntıları olan bir şeyin kökeni de” her insanın Emek ve yasaya dayalı ürünlerden doğduğu / yaratıldığı fikri ilkesidir. Bu haklar ihlal edilirse, cezai kovuşturma veya tazminat gibi yaptırımlara tabidirler. Koruma süresi eser sahibi hayatta olduğu ve ölümünden 70 yıl sonra belirlendi. Koruma süresinin sona ermesi üzerine, tanınan mali hakların telif hakkı sahibi geçerliliğini yitirir. Bu nedenle, süresi dolan koruma eserleri, sahibinin izni olmadan ücretsiz olarak temin edilebilir.

Müzik, telif hakkı sahibinin yanma ürünleri kapsamındadır. Bu nedenle, video içeriğiyle sorun yaşamak istemeyen telif hakkı üreticilerinin telifsiz müzik bulması zor olabilir. Çünkü izin sahibi hakları olmayan içerik, şarkı veya şarkı içeriği yaratıcıları bir kurulum eklerken çeşitli cezalarla karşılaşabilir. Örneğin; Facebook, kısa süre önce müzik endüstrisindeki en büyük üç plak şirketi ile yeni bir lisans anlaşması imzaladı, anlaşmaya göre, diğer işletim sistemlerinde video yayınlamak isteyen influencer’lar ve içerik oluşturucular, müzik içeren herhangi bir içeriği yüklemeden önce yasalara uygun olduklarından emin olmalıdır. … YouTube, uygunsuz telif hakkı ihlali gösteren videoları da kaldırır.

Siz de bu tarz sorunlar yaşamak istemiyor ve telifsiz müziği sorunsuzca işletmenizde yayınlamak istiyorsanız. Web sitemizi ziyaret edebilirsiniz…

Ayrıntılı bilgi: www.vivamedya.com