Mağazada Müzik Neden Önemli?

viva medya mağaza müzikleri

Bir iş kuruyorsunuz ve çoğu şeyi düzelttiniz - başlamak için fon sağladınız, harika bir konum buldunuz ve karşılayabileceğiniz bir kira için pazarlık yaptınız. Resimleri (vitrin, logonuz, vb.) Oluşturdunuz ve bir web mağazası, bir Facebook profili ve bir Instagram hesabı oluşturdunuz. Çok sayıda mükemmel pazarlama ve tanıtım kampanyası planladınız. Güvenilir bir satıcı ve çevik, hizmet odaklı personeli işe aldınız. Ama büyük açılıştan sadece birkaç gün önce, mağazanızda müziği tamamen unuttuğunuzu anlıyorsunuz.

Müziksiz mağaza olur mu?

Perakende mağazalardaki müziğin oldukça büyük bir iş olduğu ortada. Bir işe başlarken doğru müziğe sahip olmak, ya da zaten çalışır durumda bir yasal radyo yayını olması önemlidir. Mağazanın yüzü görseller ise müzik sizin sesinizdir. Müzik, müşterileriniz için eğlenceden çok daha fazlası anlamına gelir. Müşterilerinizin kim olduğunuzu bilmesini sağlayan mağaza müziği markanızın sesi ve ruhudur.

Western Kentucky Üniversitesi profesörü Ronald E. Milliman, arka plan müziğinin 1980'lerde alışveriş davranışını nasıl etkilediğine dair araştırmalara öncülük etti. Ancak, müziğin pazarlar üzerindeki etkisi hakkındaki cehalet Perakende, büyük zincirler arasında bile hâlâ yaygın. Bu, müziğin bir satın alma kararında görseller ve mağaza markalaması kadar etkili olduğu kanıtlanmış olmasına rağmen halen bir firma mağazalarında müzik kullanmıyor. Müziğin beyni birçok farklı şekilde etkileyebileceğini hepimiz biliyoruz. Ancak yazı tipleri ve renkler gibi görsellerin aksine müziği yargılamak çok daha zordur.

Müzik iyi mi? Markamın sesi gibi mi? Cevaplar basit asla değildir.

Müzik, görsellerden daha özneldir ve insanların bu konuda daha güçlü fikirleri vardır. Muhtemelen müzik zevkinizin şık olduğunu düşünüyorsunuz, ancak Rock müziğe olan yakınlığınız işletmeniz olan lüks bir restoranınız için iyi seçenek olmayabilir. Mağaza müziği kategorisini seçmenin en iyi yolu, onu en başından entegre etmek, sağlam bir kimliğe bürünmektir.

kafe müzikleri

Mağaza Müzik Tercihleri

Bir perakende mağazasındaki en iyi müzik aslında gerçekten hatırlamadığınız müziktir. En iyi müzik sevdiğiniz bir atmosfer yaratır, ancak bilinç seviyesinin altında kalır. En yalın müzik, markaya ve mağazanın atmosferine uyan müzik olduğu için genellikle dikkat çekmeyen müziktir.

Açıkçası, çaldığınız müzik müşterilerin beklentilerini karşılamalıdır.
Bir kadın giyim mağazanız varsa ve insanlar etrafta dolaşıp reyonlara bakmak istiyorsa, mağazanızda metal müzik yayınlayamazsınız. İnsanlar uyumlu hissetmeyecekler. O kadar stresli olacaklar ki ürünleri görmeyecekler bile. Bu, mağazanızda alışveriş yaparken rahatsız olacakları anlamına gelir ve bu, ek satışları kaybedeceğiniz demektir. Ya mağazanızdan belirlemiş olduğu ürünü alacak ya da mağazada dolaşımını tamamlamadan ayrılacaktır.

Bir mağazada ne kadar uzun süre kalırsanız, yeni ürünleri keşfetme olasılığınız o kadar artar. Aslında perakende satışta müzik hakkındaki bilgilerin çoğunun keşfedilmediği söylenebilir. Bunun için İşletme sahiplerinin mağaza müzikleri için doğru yönlendirilmesi gerekmektedir.

Büyüleyici bir mağaza müziği ile doğru müziği çalarak telafi edici satın alma etkileri oluşturabilirsiniz. Neşelenmek için biraz üzüldüğümüzde daha fazla satın alma dürtümüz bir gerçektir. Ancak bu mağazanızda melankolik müzik yayınlamak anlamına gelmemektedir. Mağazanızda insanların ruh hallerini motive edecek ve rahatsız etmeyecek müzikler çalarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

restoran müzikleri

Mağaza müziğinde ses seviyesinin önemi & Hangi müziği neden çaldığınızın önemi

Mağazanız için Rastgele müzik seçimleri yapmayın. Listeleri karıştırmayın. Müziğinizi planlayın. Belirli saatlerde konseptinize uygun belirli müzik tarzları yayınlamak doğru olacaktır. Ayrıca mağazanızda müzik sesi seviyesi dengeli olması çok önemlidir. Ne insanları rahatsız edecek yüksek düzeyde ne de mağaza atmosferini kaybedecek kadar az seviyede olmamalıdır.

Müziğin amacı müşteri beklentilerini karşılamaktır. Müzik, markanızın sesidir. Müşterileriniz mağazaya reklamlar ve sosyal ağların oluşturduğu beklentilerle giriyor. Müziği kullanarak aynı duyguları yaratmalısınız. Reklamlar, görseller, promosyonlar ve müzik birlikte çalışmalıdır.

İşletmelerin Yıllarca sürebilen bir logonun aksine, müziklerin markanızın duygusal değerleriyle eşleşmeye devam etmesi için çalma listelerinizi güncel tutmanız ve sürekli değişikliğe gitmeniz gerekmektedir. Bunun için mağaza radyoculuğu adına mağaza müzikleri için profesyonel destek almanızı tavsiye ediyoruz.

mağaza müzikleri