V.M. Radio Player

Yazılım Hakkında

Viva Medya Radio Player internete ihtiyaç duymadan yayın yapabilen JAVA tabanlı bir programdır. Yazılımın stabil olması ve kurulumunun basit olması sebebiyle programı diğer radyo otomasyon yazılımlarından ayırır. Program tamamen Mağaza Radyoculuğu için hazırlanmış bir yazılımdır. Windows XP, Server, 7, 8, 10 ve 11’de sorunsuz çalışmaktadır.

Viva Medya Radio Player kullanıcıya bilgi imkanı sağlamaktadır. Örneğin; hangi tarz müziklerin hangi saatlerde yayınlanacağını, hangi anonsların hangi zaman aralıklarında yayınlanacağını ve çalma geçmişini arayüzünde sıralamaktadır. Ancak program radyoculuk prensiplerimiz gereği kullanıcıya hiçbir kontrol imkanı sağlamamaktadır.

Sonraki şarkıya geçme, durdurma gibi butonların olmaması programı sıradan Müzik Player’lardan ayıran en büyük özelliğidir. Bu kulağa kötü bir kısıtlama gibi gelse de aslında tüm kontrolü profesyonel kişilere teslim etmiş oluyorsunuz. Bu mantık ulusal radyo istasyon yayın kuralları ile aynıdır.

vm radio player


Sürekli yayın akışlarını kontrol eden direktörlerimiz firma radyonuzun akışını sürekli güncellemektedir. Programın kurulumu neredeyse yok denecek kadar basittir. Viva Medya Radio Player’ı masaüstünüze taşıdığınızda program çalışmaya hazır olacaktır. Yayını başlatmak için tek yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizdir. Siz kapatmadığınız sürece yayın durmayacaktır.

Tarafımızdan yeni bir seslendirme istediğinizde veya arşivinize yeni müzikler eklenmesi halinde program o an için internete ihtiyaç duyacak ve dataları kendi havuzuna indirecektir. Güncelleme komutu geldiğinde internetiniz yok ise yazılım bir sonraki güncellemede tekrar sorgulayacaktır.

Viva Medya Radio Player kullanıcıya bilgi imkanı sağlamaktadır. Örneğin; hangi tarz müziklerin hangi saatlerde yayınlanacağını, hangi anonsların hangi zaman aralıklarında yayınlanacağını ve çalma geçmişini arayüzünde sıralamaktadır.

Ancak program radyoculuk prensiplerimiz gereği kullanıcıya hiçbir kontrol imkanı sağlamamaktadır. Sonraki şarkıya geçme, durdurma gibi butonların olmaması programı sıradan Müzik Player’lardan ayıran en büyük özelliğidir. Bu kulağa kötü bir kısıtlama gibi gelse de aslında tüm kontrolü profesyonel kişilere teslim etmiş oluyorsunuz. Bu mantık ulusal radyo istasyonlardaki ile aynıdır.

Viva Medya Radio Player’ın tüm hakları saklıdır.

vm radio player