Reklam Seslendirme Ajans Fiyatları

viva-medya-seslendirme-fiyatları

Profesyonel bir seslendirmen, belgeselden filme, fragmanlardan reklam filmlerine kadar ses verebilir. Seslendirmenler bu alanda eğitim almış kişiler olarak deneyim, tecrübe, referanslarına ve popülerliklerine göre belirledikleri fiyatlarlar vardır. Televizyon , radyo, internet ve diğer kitle iletişim araçlarına göre seslendirme fiyatları değişmektedir. Ayrıca yabancı dizi ve filmlerin dublaj çalışmalarını da profesyonel seslendirmenler tarafından gerçekleştirilir.

Video reklam seslendirme işi diğer seslendirme işlerinde olduğu gibi, daha önce hazırlanmış bir görüntü, video üzerine yapılan, hazırlanmış metnin seslendirilmesi ile gerçekleştirilen bir projedir. Seslendirme tamamlandıktan sonra video ve ses arasında senkronize işlemleri tamamlanır ve reklam, yayına hazır hale gelir.

Seslendirme Fiyat Bilgileri

Televizyon ve radyo reklamları genellikle 30 saniye ila 1 dakika arasında değişen kısa sesler olarak belirlenir. Yayınların önemli bir bölümüne seslendirmeler eşlik ediyor. Diğer seslerden biri, vurgu için özel olarak hazırlanmış bir şarkı veya jingle olabilir. Bunun dışında, markanın adı, sloganı ve vermek istediği mesaj da çok önemlidir.

Reklam Metni net ve açık okunması için, ses sanatçıları farklı fiyatlarla hizmet ediyorlar. Reklam seslendirme fiyatları, hizmet edecek sanatçının ses tonu, sanatçının uzmanlığı, referans ve deneyimi ve de bu alandaki popülerliğine göre değişir.

TV’de izlediğimiz reklamlarda genellikle tanıdık sesler duyarız. Yüzünü dahi bilmediğimiz, tanımadığımız bu seslendirmenler, bir sürü reklam yapıyor ve sektörde popüler bir isim haline geliyorlar. Bu durumda, popüler bir ses sanatçısının fiyatı, diğer yerel projelere ses veren seslendirmenden daha yüksek olur. Bir seslendirmen fiyatının yüksek olmasının sebebi, o sanatçının tanınmış bir ses sahip olmasıdır. Reklam piyasasında buna ‘’Kaşe’’ ücreti da denmektedir. Tek bir platformda yayınlanacak reklamınız için bir kaşe ücret belirlenirken, aynı anda televizyon ve radyoda yayınlanacak bir reklam filminin seslendirmesi için 2 kaşe fiyatı verilmektedir. Sonuç olarak reklamınızın seslendirilmesi için verilen fiyat, reklamı hangi mecralarda yayınlamayı düşündüğünüze göre değişir.

Endüstrideki önde gelen şirketler, diğer sektöre göre daha yüksek kaşelere reklam sesi veriyor. Bunun sebebi, bu şirketlerin tecrübeleri ve bu alandaki başarılarıdır. Çünkü doğru sesi, kaliteli sesi ve mesajı veren bir reklam filminin başarısız olmasının hiçbir sebebi yoktur. Bu durumda, bir reklam filminin başarısı için seslendirmenlik ciddi bir iştir. Ülkemizde pek çok kişi, seslendirmenlik yapıyor.

Ancak amatör yığını sebebiyle profesyonel seslendirmelere ulaşmak daha da zorlaşıyor. Popüler bir seslendirmen 50.000 TL'den 200.000 TL'ye kadar reklam gelirleri sağlarken, tanınmayan bir seslendirmenin fiyatı 100 ile 2000 TL arasında değişiyor. Bu alanda fark, çok deneyimli ve popüler olmasıdır.

seslendirme-fiyatları