google-ads-reklamlari-vivacreative

Google Ads Reklamları

Google Reklamları

İnternetin sürekli gelişen dünyası, birçok geleneksel bilgeliği değiştirdi. Böyle bir görüş, reklamcılık endüstrisinin İnternete doğru evrimidir. Çevrimiçi reklamcılığın popülerliğinin arttığı günümüzde, Google reklamcılığı en yaygın reklamcılık modelidir. Google reklamlarının bu kadar popüler olmasının nedeni, İnternet kullanıcılarının % 89’unun arama motoru olarak Google’ı kullanmasıdır. Google Ads nedir derseniz, iki farklı Google Ads türü olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar Google AdWords ve Google Adsense’dir.

GOOGLE ADS REKLAMLARI NEDİR?

Google, bugün en çok ziyaret edilen web sitelerinden biridir. Bu özellik sayesinde reklamverenler de Google ile ilgileniyor. Bu nedenle, birçok reklam şirketi Google AdWords reklam hizmetini kullanır. AdWords ile reklamverenler, reklamlarının en üstte olmasını sağlar. Ek olarak, belirli anahtar kelimelere göre sunulan reklamlar sayfanın sağına ve altına yerleştirilebilir. Reklamların bu şekilde sunulması için, reklamverenin başlık, metin ve URL açısından planlaması ve bütçe yapması gerekir. Oluşturulan ilan istenilen ülke ve bölgede görüntülenebilir. Aynı zamanda, Google reklamlarınız için hedef grup, yaş grubu ve cinsiyet gibi faktörleri seçebilirsiniz.

AdWords’te bir anahtar kelimeyi tanımlama. Google’da reklam vermeye karar verildiğinde birçok görev devralındı. Bunlardan biri anahtar kelime tanımlamadır. Anahtar kelimeleri belirlemek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Reklam Araştırması: Web sitesinde bulunacak reklamları araştırın. Bu, İnternet kullanıcılarının reklamınızı aramak için hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını belirlemenize olanak tanır.

Yalnızca ve kısa anahtar seçimi: Anahtar sözcükleri seçerken, kısa ve basit sözcükler seçin. Az ilgi gören bu durum Google tarafından dikkate alınmaktadır.

AdWords reklam anahtar kelime araştırması: Sistemde bulunan verilere bakarak, en popüler ve ilginç kelimeleri görüntüleyen anahtar kelimeleri seçebilirsiniz.

Güvenilir ve kaliteli web sitesi yapısı: Google Ads ile web sitenizin sıralaması için güvenli bir alan oluşturmanız gerekir. Güvenlik ve kalite, Google’ın politikalarında çok önemlidir. Bu nedenle, tercih edilen web sitelerinin yazılımları ve güncellemeleri iyi olmalıdır.

Tıklamalar ve Günlük Trafik: Google reklamlarını yayınladıktan sonra, günlük trafik TO ile birlikte artar. Bu, web sitesinin Google’da daha üst sıralarda yer almasını sağlar.

viva-creative

GOOGLE ADSENSE REKLAMLARI

Başka bir Google reklamı Adsense reklamlarıdır. Google Adsense Ads, web sitesi sahiplerinin yayınladıkları içerikten para kazanmalarına olanak tanıyan bir hizmettir. Web sitesinin içeriğine ve onu ziyaret eden kullanıcılara göre Adsense; Metin ve görüntülü reklamları bir siteye bağlar. Bu reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen kişiler tarafından oluşturulur. Reklamverenler her reklam için farklı ücretler ödedikleri için aldıkları komisyon da değişir. Adsense reklamları üç aşamada sunulur.

Reklam alanlarını erişilebilir hale getirin: Bir web sitesine eklenen reklam kodu sayesinde, web sitesi sahipleri reklamların hangi alanda gösterileceğine karar verir.

Web sitesinde en yüksek ödemeyi yapan reklamları görüntüleme: Reklamverenler, web sitesindeki reklam alanı için canlı bir açık artırmada teklif verir. En yüksek fiyatlı ilan sitede görünecektir.

Ödeme Yapılması: Web sitesi sahiplerine, web sitesinde reklam vermeleri için ödeme yapılır. Herhangi bir sorun olması durumunda, reklam veren ile ağlar arasındaki işlemler Google tarafından gerçekleştirilmektedir.

BİZİMLE ÇALIŞMAYAHAZIR MISINIZ?

team.png