instagram-facebook-reklamlari

Instagram & Facebook Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram, Türkiye’deki en popüler sosyal ağlardan biridir. Kullanıcılar, ilgilendikleri kişilerin fotoğraflarını sürekli takip ederler. Instagram’ın ortalama 500 milyondan fazla kullanıcısı var ve irili ufaklı işletmeler için çok önemli bir fırsatı temsil ediyor.

İşletmenizi Instagram’da tanıtarak büyütün!

Son yıllarda büyük ilgi gören Instagram, marka bilinirliği oluşturmak için en önemli platformlardan biri. Araştırmaya göre, kullanıcıların% 60’ı onlardan ilham alıyor. Bu, Instagram’ın güçlü bir reklamcılık aracı olduğunun en iyi kanıtıdır. Mobil cihazları ve interneti kullanan kişiler zamanlarının çoğunu Instagram’da geçiriyor.

Firma ve marka bilinci en az bir iştir. Hedef kitle katılımının yüksek olduğu hesaplar, kısa sürede müşteri sayısını artırmanıza olanak tanır. Marka bilinirliğinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve hedef kitlenize olabildiğince hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacağız. Sosyal medyanın gücünden en iyi şekilde yararlanmak, işinizi güçlendirecektir.

instagram-reklamlari-rax-creativeInstagram, bugüne kadar sosyal medya platformları arasında geniş bir kitleye ulaştı. Bu hedef kitleden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için performans odaklı dijital çözümler sunuyoruz. Instagram’da reklam verirken yaş, cinsiyet, davranış, konum ve ilgi alanları gibi kriterler belirlenir. Bu, hedef kitleniz için en uygun reklamı oluşturacaktır. Ayrıca ziyaretçi sayısını da artırabilirsiniz.
Etkili Instagram Reklamları

Her geçen gün daha da güçlenen sosyal ağlar, ürünlerinin en uygun tanıtımı için bir yere sahiptir. Instagram, özellikle ilk haber ve bilgi kaynaklarından biri olan sosyal medyayla ilgileniyor. Bu büyük ilgi, Instagram’ı reklamcılıkta popüler yapan şeydir. Instagram’ın milyarlarca kullanıcısı var ve kullanıcıları üzerinde büyük bir etkisi var. Ancak, bu etkiyi en üst düzeye çıkarmak ve marka bilinirliğini artırmak için bir reklam stratejisi kullanılacaktır.

Bu alanda deneyimli uzman ekibimize güvenebilirsiniz. Doğru ve etkili reklam sağlanabilir. Herkes markasını, ürününü veya sistemini tanıtır. Ancak, bu promosyonlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olmak için uzmanlardan oluşan bir ekiple çalışmak önemlidir. Kısa sürede başarıya ulaşılır. Ekibimiz, görünürlüğün önemini anlıyor ve kullanıcıları için Instagram’ın görsel hizmetini kullanarak başarılı bir reklam stratejisi geliştiriyor.

viva-creative

Facebook Reklamları

Sosyal medya reklamcılığı denilince akla gelen ilk şey Facebook’tur. Facebook’un milyonlarca insan ve işletme tarafından kullanıldığı göz önüne alındığında, Facebook reklam stratejilerinin izleyicileri en iyi şekilde potansiyel müşteriye dönüştüren bir şekilde uygulanması gerektiğini söylemeye gerek yok.

Sosyal medya reklamcılığının şirketler ve markalar için faydaları çok yüksektir. Milyonlarca kişiye herhangi bir marka veya proje gösterilerek yeni müşteriler kazanılabilir. Böylelikle rekabette öne çıkmak için Facebook reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Facebook’ta reklam vermek ne anlama gelir?

Her marka ve her firma, hizmet veya ürünlerinin birçok kişi tarafından tercih edilmesini ister. Bunun için en uygun reklam seçenekleri değerlendirilir. Kitle hedeflemesi için en doğru reklam modelini kullanmak önemlidir. Reklam stratejileri konusunda uzman olan ekibimiz, firmanızın hizmet ve ürünlerine göre kapsamlı bir değerlendirme yaparak en uygun reklam modelini belirleyecektir. Facebook reklamcılığı bu alanda en iyi bilinir.

Kendinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize en iyi şekilde anlatmanın ana yolu Facebook reklamlarıdır. Bu Sponsorlu Reklamlar, hedeflerinize en uygun reklam modelini belirlemek ve uygun kapsamlı bir strateji oluşturmak için kullanılır. Hedefiniz ne olursa olsun, Facebook pazarlama araçlarıyla başarılı olabilirsiniz. Ancak bu aşamada doğru hedefler belirlemeli ve bu yönde profesyonel adımlar atmalısınız. Uzman kadromuz ile geliştirdiğimiz stratejiler doğrultusunda çabaladığımız hedefleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Marka bilinirliğinizi artırın
 • Sermayenizi güçlendirmek
 • Böylece potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz
 • Algılama hızını artırın
 • Bağlılığı artırarak satışları artırın

Instagram Reklamlarının Hedefleri

Hedeflenen dijital pazarlama sonuçlarına ulaşmada Instagram pazarının değerini bilen tüm şirketleri destekliyoruz. Instagram, marka, ürün ve hizmetleri tanıtmak isteyen firmalarla yaptığımız çalışmalarda ulaşabileceğiniz hedefler:
Marka bilinirliğini artırmak

Ticari marka veya şirket; Potansiyel müşteriler ürün, marka ve hizmetlerin yanı sıra bu ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almalıdır. Bu bilgilere dayanarak, kullanıcıların mobil uygulamayı indirebileceği ve gerektiğinde ürün satın alabileceği uygun reklam stratejileri uygulanır. Bu stratejiler: Erişim, erişim, yerel farkındalık ve marka bilinirliği gibi Instagram reklamlarını kullanın.

İlgi uyandırmak

Instagram reklamcılığının amaçlarından biri de kullanıcıların dikkatini çekmektir. Web sitesi tıklamaları, erişim sıklığı ve video görüntülemeleri gibi Instagram reklamları, potansiyel müşterileri çekmek ve Ürün Reklamları aracılığıyla dikkatlerini çekmek için kullanılır.

Dönüşüm

Ana hedeflerden biri dönüşümdür. Dinamik reklamlar, web sitesi dönüşümleri, mobil uygulama etkileşimleri ve mobil uygulama indirmeleri gibi reklam fırsatları, bir şirketin mobil uygulamasını indirmek, ürün satışlarını artırmak veya iş etkileşimini artırmak için tercih edilir.

Intagram Reklamlarından Yararlanın

instagram-reklam-verme-rax-creativeSon yılların en popüler sosyal ağı olan Instagram, markalarını ve ürünlerini tanıtmak isteyen müşterilerin potansiyelini kapsayan önemli bir ağ haline geldi. Diğer internet reklamlarına kıyasla Instagram’da reklam göstermek onları daha çekici kılıyor.

Dikkatlerini diğer sosyal ağlardan uzaklaştıran birçok farklı faktör vardır. Ancak, dikkat dağıtacak hiçbir şey yok – Instagram’da yalnızca videolar ve fotoğraflar var. Buna göre Instagram’da reklam vermek hemen hemen tüm markaların reklam tercihlerinde ilk sırada yer alıyor.

Instagram, Facebook tarafından satın alındı. Facebook’a entegre bir reklam stratejisi uygulayarak, dikkat çekici reklamlar sayesinde kullanıcı sayısı çok kısa sürede artacaktır.

Doğru stratejilerle hazırlanan Instagram reklamları ile marka bilinirliği ve firma imajı artırıldı. Ürün ve hizmetlerin reklamını yapmanıza olanak tanıyan reklamlar, izleyicilerden daha fazla kişiye ulaşabilir. Instagram reklamcılığının işletmeler ve markalar için faydaları şu şekilde özetlenebilir:

 

 • Marka bilinirliği artar, mal ve hizmet satışları artar.
 • Daha düşük reklam maliyetleri.
 • Hedeflenen reklamlar, bütçe dahilinde doğru kitlelere ulaşır.
 • Sitenin mobil platformunun kullanım sıklığı ve site trafiği artıyor.
 • Mal ve hizmetlerin tanıtımı en iyisidir.
 • Marka dikkat çekici olur.
 • Yeniden pazarlama sistemi aracılığıyla eski ziyaretçiler yeniden işe alınabilir.
 • Güncel kampanyalar ve fırsatlar anında rapor edilebilir.
 • Müşteri sayısı artacak ve iş güçlenecektir.
 • Kesin hedefleme seçenekleriyle, yalnızca hedeflenen kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
 • Ülke, bölge ve şehir gibi yerler için varış yerleri belirlenebilir.
 • Hedef grup, yaş, dil ve cinsiyet gibi kriterlere göre doğru bir şekilde tanımlanır.
 • Bir reklam kampanyasını istediğiniz zaman başlatabilir veya durdurabilirsiniz.

Facebook’ta Reklam Vermek

Firmanızın hizmet ve ürünlerine göre kapsamlı bir değerlendirme yaparak en uygun reklam modelini belirleyebilirsiniz. Facebook’ta reklam vermek bu alanda en iyisidir.

Kendinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize en iyi şekilde anlatmanın ana yolu Facebook reklamlarıdır. Bu Sponsorlu Reklamlar, hedeflerinize en uygun reklam modelini belirlemek ve uygun kapsamlı bir strateji oluşturmak için kullanılır. Hedefiniz ne olursa olsun, Facebook pazarlama araçlarıyla başarılı olabilirsiniz. Ancak bu aşamada doğru hedefler belirlemeli ve bu yönde profesyonel adımlar atmalısınız.

Facebook reklam modelleri nelerdir?

facebook-reklam-verme-rax-creativeWebsite Trafiği: Bu reklam modelinin amacı, Facebook sitenize trafik çekmek ve gelen trafiğinizi sizin için değerli kılmaktır. Marka bilinirliği oluşturmak için bir ürün satmak, ziyaretçilerden e-posta toplamak veya markanızı tanıtmak için kullanılabilir. Bu reklamcılık modelinin temel amacı, web sitenizde elde ettiğiniz dönüşümlerin sayısını artırmaktır. Bu, ilk reklam modeline çok benzer. Ayrıca, reklamınızı oluşturduğunuzda, Facebook’ta reklam vermek istediğinizi belirtirsiniz. Bu, web sitenize kaydolmak, alışveriş sepetinize ürün eklemek veya etrafa bakmak için bir fırsat olabilir. Hedefinizi ilettikten sonra Facebook, sitenize yerleştirmek istediğiniz dönüşüm kodunu gönderecektir.

 

Post reklamları: Daha önce Facebook sayfanıza gönderdiğiniz bir yayın için daha fazla yayın, beğenme ve daha fazlası istiyorsanız, bu reklam modelini seçebilirsiniz. Belirlediğiniz bütçede, seçtiğiniz yazıyı vurgulayarak Facebook giderek daha popüler hale geliyor. Bu reklam türü, özellikle herkesin duyması gereken ve viral olduğunu düşündüğünüz sayfa katkıları için kullanılabilir. Örneğin, bir yarışma duyurusu.

Sayfa Reklamları: Bu tür reklamcılık, özellikle yeni açılan Facebook sayfalarında en yaygın reklam türüdür. Bütçenizi, yaratıcılığınızı, hedef kitlenizi hedeflemek ve sitenizi daha çekici hale getirmek için bu reklamı oluşturabilirsiniz.

Uygulamanızı indirmek için reklamlar: Daha fazla kullanıcının iOS veya Android uygulamanızı yüklemesini istiyorsanız, uygulama yüklemeniz sizin için mükemmel bir reklamcılık modelidir. Uygulamanız zaten Google Play Store veya Apple App Store’da mevcut olmalıdır. Ücretsiz veya ücretli uygulamalarınızı tanıtabilirsiniz.

Uygulamanızdaki etkileşimi artırın: Uygulama deneyiminizi iyileştirmek istiyorsanız, bu reklam modeli uygulamanızı önceden indirmiş kişilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Onlara uygulamayı kullanmalarını söyleyebilirsiniz. Size yakın insanlara erişim: Fiziksel olarak erişilebilir bir işletmeniz varsa, bu reklam modeli yakındaki kullanıcıları çekebilir ve ödüllendirebilir. Bu reklam modeli, yerel kafeler ve restoranlar gibi işletmeler için daha uygun olabilir.

Etkinliğinizin katılımını artırın: Yakın gelecekte bir etkinlik düzenlemeniz gerekirse, bu Facebook reklam modeliyle katılımınızı artırabilirsiniz. Etkinliğinizi vurgulayarak ve gelip gelemeyeceklerini sorarak izleyicilerinize gösterebilirsiniz.

İnsanların teklifinizi almasına izin verin: Bu tür bir reklam, belirli bir hedef kitle ile kampanya yürütüyorsanız ideal olabilir. Hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizde indirim veya benzer bir statü sunabilirsiniz. Bu tekliften yararlanmak isterseniz, e-posta adresinize etkileşim ayrıntılarını gönderebilir ve ayrıntıları teklif edebilirsiniz. Facebook, bu tür reklamlardan kaç kişinin yararlandığını gösterir, ancak herhangi bir ayrıntı vermez.

Video görüntülemeleri sağlama: Yeni reklam türlerinden biri olan video görüntülemeleri birçok şirket tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Videonuzun izleyicileriniz arasında öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

viva-creative

Facebook’ta Reklam Stratejileri

Facebook’ta müşteri sadakati oluşturmak ve marka bilinci oluşturmak için reklam stratejileri çok önemlidir. Hizmetlerimizin kapsamında doğru stratejileri belirleyerek, bu stratejilere doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Peki bu stratejiler neler?

 • Öncelikle kampanyanın hedeflerini, hedef kitleyi belirledikten sonra ilgili araştırma buna göre yapılır. Rakiplerin reklamlarını inceleyerek farklı reklam türleri bir adım önde belirlenecektir.
 • Kampanya bütçesi ve kampanya başlangıcı, en uygun değerlendirme için hazırlıklar.
 • Temel ve benzer kitleler oluşturulması.
 • İzlenen ve hedeflenen reklam grupları için sosyal medya ayarlarını tanımlama.
 • Reklam için hazırlanmış kaliteli ve en doğru görseller.
 • Duyuru, Duyuru değerlendirme sonrası, performans takibi gözden geçirilmesi.
 • Gerekli analiz ve testleri yaptıktan sonra hedef değerlendirme sürecini başarıyla tamamlamak.

Facebook Reklamcılığı Neden önemlidir?

Teknolojik gelişmeler ışığında mobil cihazların ve internetin kullanımı artmıştır. Böylelikle bilgisayar artık internetteki işlemlere erişim yoluyla her türlü mobil cihaz kullanılarak bile gerçekleştirilebilmektedir. Teknoloji o kadar gelişmiştir ki, çeşitli reklam stratejilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. Facebook reklam teknolojilerine olan ilgi arttıkça Facebook hesabınıza her zaman her yerden erişilebilir. Hem Facebook üzerinden halkın hem de her iki kurumun ortak bir bakış açısı var. Bu araçları doğru planlama ile kullanan firmalar, doğrudan hedef kitlesine ulaşabilir. Bu nedenle Facebook reklamları çok önemlidir.

BİZİMLE ÇALIŞMAYAHAZIR MISINIZ?

team.png