Web Sitesi Tasarımları

Web tasarımı, bir web sitesi kullanırken genel bir görünüm ve his yaratan şeydir. Bu, yapı ve düzenden görüntülere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar web sitenizin öğelerini planlama ve oluşturma sürecidir.

Web tasarımı, web sitesinin çalışmasını sağlayan gerçek kodlama olan web geliştirmeden farklıdır. Bir web sitesi oluşturursanız, hem web tasarımına hem de web geliştirmeye ihtiyacınız vardır. Web ve UX geliştiricileri olan web tasarımcıları bulabilmenize rağmen, bunlar farklı becerilerdir.

Web tasarımcıları fikirlerini kabul eder ve gelecekteki web sitenizin nasıl görüneceğini gösteren bir düzene dönüşür. Web tasarımcıları, web sitesinin tasarımının yaratıcı kısmına dikkat ederler.

Web geliştiricileri – bazen mühendisler veya programcılar olarak da adlandırılır – web tasarımcınızın oluşturduğu bir düzen alır ve internette görüntülenebilmesi için programlama diline çevirir. Web sitelerini işlevsel hale getirirler, bu da genellikle kullanıcı kodlama widget’ları ve diğer araçlar anlamına gelir.

Web tasarımında, grafik tasarım, kullanıcı tasarımı, arayüz tasarımı, arama optimizasyonu (SEO) ve içeriğin oluşturulması dahil olmak üzere web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çok sayıda bileşen vardır. Bu unsurlar, web sitesinin farklı cihazlarda, hissi ve işlerde nasıl göründüğünü belirler.

Web Tasarımın Önemi

İster kurumsal ister e-ticaret olsun, web siteleri, şirketin imajını internette yansıtmak için en önemli araçtır. Web siteniz sayesinde, hizmetleriniz, projeleriniz veya ürünlerinizle ilgilenen çok büyük bir grup İnternet kullanıcısını kapsayabilirsiniz. Zaten sizinle çalışan ve şirketinizin profilini işinizi takip etmek için bilen müşterileriniz için avantajlara ek olarak, web siteniz sayesinde, şirketinizin hiç bilmediği ve hizmetlerinize ihtiyaç duyduğu hedef gruba ulaşırsınız.

Bugün web tasarımı kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası haline geldi.  Teknolojinin gelişmesi tasarımını kurumsal açıdan önemli hale getirdi. Çalıştığınız sektörden bağımsız olarak, web tasarımı şirketiniz için çok önemlidir. İyi bir tasarım, şirketinizin etkisini artırır, müşterileriniz ve hedef grubunuzla oluşturduğunuz iletişimi geliştirir ve marka bilinirliğinizi arttırır.

Web tasarımınız sektörünüzdeki özel ihtiyaçları karşılamalı ve tasarım ve kullanımdaki hedef grubunuzu dikkate almalıdır. Bu nedenle, tasarımın kalitesi varlığı kadar önemlidir. Web sitesi kurumsal kimliğin sunulduğu kanallardan biridir.

Daha önce yapmış olduğumuz web tasarım örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Web Tasarım Hizmetleri

Antalya'da bulunan "GĀO CLUB" otelinin web sitesi tasarımını gerçekleştirdik.

 "Voll Grup Global" ve "Voll Global" firmasının web site tasarımlarını gerçekleştirdik.

"Olivasa" firmasına yaptığımız e-ticaret web sitesi çalışması.

"Gold Konsept" firmasına yaptığımız web site çalışması

"VİVA MEDYA" markasına yaptığımız web site çalışması

Web Tasarım Neden Önemli?

Şirketiniz için bir web sitesi oluşturursanız veya belki de web sitenizi yeniden tasarlarsanız, web tasarımının neden önemli olduğu ve neden iyi olduğu sorusunu sorabilir. Bunu nasıl bulacaksınız ve web sitesinin tasarımının tüm önemli ilkelerini kapsadığınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Gerçek şu ki, web sitelerinin tasarımı ve geliştirilmesi sadece güzel görünmekten daha endişelidir. Bu, kullanıcının web’inizi sörfte iyi veya kötü deneyime sahip olup olmadığına katkıda bulunan en önemli faktörlerden biridir ve markanızın genel izlenimini doğrudan etkilemektedir.

Web tasarımının işinizi başarıya götürebileceğini veya başarısız olabileceğini söylersek abartmış olmayız. İstatistiklere göre tüketicilerin % 75’i, web sitesinin tasarımına dayanarak şirkete olan güveni erken değerlendirdiklerini iddia ediyor.

Başarılı bir web sitesi, olası satışlar, satışlar veya sayfa görüntülemeleri gibi ödüllere yansıyan tüm bileşenlere sahiptir. Hangi metriğe odaklanmak isterseniz isteyin, web tasarımını doğru yapmak, hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

BİZİMLE ÇALIŞMAYAHAZIR MISINIZ?

team.png
Shopping Basket