Hakkımızda

Biz Kimiz?

Viva Medya ailesi olarak, şirketimizin kuruluş amacı, kapalı devre radyo yayın hizmetine başka bir boyut kazandırmak. Ulusal radyolarda görev almış radyocular, reklam ve dublaj okumaları yapan ses sanatçıları ve ses teknisyenlerinin buluştuğu ilk şirket Viva Medya’dır. Bu yüzden ‘’Bırakın bu işi radyocular yapsın…’’ mottosuyla yola çıkarak hedefimiz, müşterilerimize ulusal radyo düzeyinde yayın hizmeti vermek.

Neden Viva Medya?

Mağazalar, AVM’ler, marketler, oteller gibi kuruluşların, yasal müzik yayınlamaları ve telifli şarkılar çalmalarının onlar için önemli olduğunu biliyoruz.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre küçük - büyük bütün kuruluşlar müzik çalabilmek için hak sahiplerine, yani bu şarkıları koruma altına alan meslek birliklerine lisans bedeli ödemek zorundadır.
Biz, bu zorunlu durumu müşterilerimize karşı avantaj olarak görmüyoruz. Bazı medya şirketleri bu yaptırımdan faydalanarak kendilerine ait kalitesiz şarkıları hizmet almak isteyen firmalara sunmaktadır. Bu firmalar bizimle iletişim kurduğunda şikayetleri genelde yayın kesilmesi, kötü müzikler, kalitesiz seslendirmeler ve belirsiz yayın akışları oldu.
Misyonumuz ve vizyonumuz sadece radyoculuk prensiplerine dayanmaktadır. Yaklaşık olarak 1 yıl boyunca bize de bu gibi şikayetlerin gelmemesi ve tam anlamıyla en üst düzey yayın yapabilmek için bunların yollarını araştırdık. Ar-Ge sonuçlarında en uygun fiyata en kaliteli hizmeti vermeyi başardık. 
Nasıl mı?
Öncelikle kendimize yasal müzik arşivi yaptık. Bu müzikler kendi aranjörlerimiz tarafından yapılmış ve yurt dışından telif hakları satın alınmış şarkılardır. İsteyen müşterilerimize meslek birlikleriyle anlaşma sağlayarak Türkçe/Yabancı müzik çalabilir, ya da Viva Medya müzik arşivimizi kullanarak çok daha düşük telif fiyatlarıyla yayın yapabiliriz. Bize ait müzik kütüphanemizi kullanan firmaların başka bir alternatife ihtiyaç duymayacağından eminiz.
Müşterilerimize verdiğimiz ‘’Viva Medya Müzik Kütüphanesi Sertifikası’’, o mağazada yasal müzik yayınlandığının imzası olacaktır. Bu sayede herhangi bir denetlemeye tabii tutulan firmaların bizimle iş ortağı olduğunu belirtmesi ve sertifikamızı göstermesi yeterli olacaktır. Biz yaptığımız sözleşmelerde kendi kütüphanemiz üzerinden tüm yasal sorumluluğu üstleniyoruz.
Türkiye’de internet ağı altyapısı tam olarak gelişmediğinden sunucu hizmetini, yurtdışında iş ortaklığı yaptığımız firmalardan sağlıyoruz. Bu birliktelik, bize kesintisiz radyo yayını garantisi vermemizin nedeni oluyor. Ayrıca sunucu ile sizin aranızda anahtar görevi gören radyo otomasyon programları kullanmıyoruz. Çünkü bu yazılımlar ‘’Kaynak-Yazılım-Alıcı’’ dengesine göre, bir yandan sunucudan veri almaya çalışırken, bir yandan da size veri sağlamaya çalıştığından, hatalara ve kesintilere sebep olabiliyor. 
Biz, tek bir kaynaktan doğrudan müşterilerimize yayın veriyoruz. Bu sayede sizinle bizim aramızda kesinti olasılığı %3’e iniyor.

Firma Radyosunda Anonslar Ne Kadar Etkili?

Artık birçok kuruluş müzik çalmak yerine radyo istasyonu sahibi oluyor. Çünkü Türkiye'deki tüketicilerin % 60 'ı ne alacağına mağaza içerisinde karar veriyor. Bu sayede kendi istasyonunuzun olması, kendi müşterilerinizi yönlendirebileceğiniz anlamına geliyor.
Yapacağınız reklam kampanyalarıyla tüketiciyi bilgilendirebilirsiniz. Genelde tüketiciler birincil ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yaparlar. Lakin onları birazda olsa heyecanlandırabilir, fırsat sunabilirseniz ‘’Arz-Talep’’ kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.
Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de medya yönlendirmesinin önemli bir faktör olduğunu biliyoruz. Viva Medya’yı kar ortağı olarak gören kurumlardan biri olmanızı çok isteriz.
Umarız ki sektörümüzde öncü olur, yurt içi ve yurt dışında sizi en iyi şekilde temsil edebiliriz...

 

Onur Özden - Mayıs 2015

YETKİLİLERİMİZ

team member

Onur ÖZDEN

Prodüktör

Kurucu VİVA MEDYA

team member

Begüm MUTLU

Avukat

VİVA MEDYA Lisans Yönetimi

team member

Ömer ÖZDEN

SEO Uzmanı

VİVA MEDYA Reklam Yönetimi

team member

Serdar TURCEL

Pazarlama Müdürü

VİVA MEDYA Satın Alma Yönetimi